Świat. Poema naiwne

Wydawnictwo: Muchomor
poezja
różnimisie

Tom wierszy Czesława Miłosza, napisanych w czasie drugiej wojny światowej i będących obrazami z dzieciństwa pisarza. Czesław Miłosz nie pisał wierszy dla dzieci. A jednak niektóre z nich dzieci czytają, a nawet uczą się o nich w szkołach („Przypowieść o maku”). Takie wiersze znajdują się w tomie „Świat. Poema Naiwne”. Do pracy nad książką zaprosiłyśmy warszawskiego malarza Mikołaja Chylaka....

Czesław Miłosz nie pisał wierszy dla dzieci. A jednak niektóre z nich dzieci czytają, a nawet uczą się o nich w szkołach („Przypowieść o maku”). Takie wiersze znajdują się w tomie „Świat. Poema Naiwne”. Do pracy nad książką zaprosiłyśmy warszawskiego malarza Mikołaja Chylaka. Niezwykłe – malarskie ilustracje podkreślają ich głębię i przestrzeń poezji Czesława Miłosza.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2012

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/swiat-poema-naiwne