Małżeństwo niemal doskonałe

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradnik, małżeństwo
poradniki
Galahad

Poradnik życia małżeńskiego autorstwa Mikołaja Kozakiewicza z epoki wczesnego Gierka.

książek: 1990
Lavenda | 2014-02-12

Świetna, zdroworozsądkowa pozycja na temat małżeństwa, rodziny, wychowywania dzieci, seksuologii, relacji międzyludzkich. Wydawałoby się ramotka, z lat 70-tych, a pomijając postęp technologiczny i medyczny, absolutnie nic nie straciła na wartości. Ostatecznie postawa odpowiedzialności za siebie i za drugą osobę w małżeństwie jest, a przynajmniej powinna być, uniwersalna. Właściwie "Małżeństwo..." Kozakiewicza nawet polecałabym dzisiaj, gdy coraz częściej spotyka się jednostki roszczeniowe, niezdolne do kompromisu, przyporządkowujące wszystko własnym potrzebom i zachciankom.