Jak przeżyć w związku unikając pułapek

Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Wydawnictwo: Funky Books Grupa Wydawnicza GWP
poradnik, małżeństwo, lazarus
poradniki
Bilbo

W książce Arnolda Lazarusa znajdziemy 24 fałszywe, ale wciąż popularne przekonania na temat związku. Niektóre wydają się w oczywisty sposób błędne i śmieszne, inne wymagają nieco głębszej analizy. Psycholog szczegółowo i bezwzględnie rozprawia się z każdym mitem i podpowiada, co zrobić, by nie wpaść w pułapkę schematów. Lazarus tłumaczy, że najczęstszą przyczyną konfliktów w związkach są...

Lazarus tłumaczy, że najczęstszą przyczyną konfliktów w związkach są wzajemne oczekiwania i żal, że relacja nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Podpowiada, jak komunikować swoje potrzeby, w jaki sposób radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami, jakich błędów unikać i co zrobić, by związek był naprawdę satysfakcjonujący. Czytelnik znajdzie w tej książce wskazówki, jak uzdrowić relacje, oraz rady dla osób pragnących stworzyć udany związek.

źródło opisu: Funky Books, 2014

źródło okładki: www.gwp.pl

Sylwia | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Książka daje praktyczne i proste wskazówki w komunikacji, które można użyć nie tylko w związkach.

Aleksandra | 2017-03-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 marca 2017

Ciekawa. Sporo intrygujących, a czasem zaskakujących mitów dotyczących związku. Polecam jako ciekawostkę :)

Bilbo | 2016-03-26
Przeczytana: 23 marca 2016

Jak to u mnie bywa - książka czekała na swoją kolej bardzo długo... Pewnie z rok. Wzięłam ją teraz do ręki przypadkowo i zaczęłam czytać. Autor "rozprawia się" z 24 mitami na temat relacji między kobietą i mężczyzną. I chociaż nie uważam, żeby ta książka miała stać się jakąś wyrocznią, to daje do myślenia i zastanowienia się, jak to z nami jest. Bo przyznaję, że sama w kilka mitów wierzyłam (czy też uznawałam za oczywiste)