Wizualizacja

Tłumaczenie: Anna Suchańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Visualisation des images pour agir
978-83-7510-261-1
Ewik

Wizualizacja - poradnik o psychologicznych metodach walki z chorobą. Wydanie uaktualnione i poszerzone François J. Paul-Cavallier jest znanym psychoterapeutą i trenerem o szerokim humanistycznym spojrzeniu na człowieka i jego rozwój. Należy do praktyków, którzy sięgają do najbardziej zawiłych problemów ludzkiej duszy i nie wahają się czerpać z różnych dziedzin wiedzy psychologicznej i...

Wizualizacja - poradnik o psychologicznych metodach walki z chorobą.

Wydanie uaktualnione i poszerzone

François J. Paul-Cavallier jest znanym psychoterapeutą i trenerem o szerokim humanistycznym spojrzeniu na człowieka i jego rozwój. Należy do praktyków, którzy sięgają do najbardziej zawiłych problemów ludzkiej duszy i nie wahają się czerpać z różnych dziedzin wiedzy psychologicznej i filozoficznej. Swoje idee propaguje czynnie także poza granicami Francji - w 1984 roku zainicjował w Polsce nurt terapeutyczny znany pod nazwą analizy transakcyjnej.

Wizualizacja to poradnik o psychologicznych metodach walki z chorobą. To wizja tajemnicy sensu ludzkiego istnienia i zarazem cenna pomoc instruktażowa w pracy psychoterapeuty nad pobudzeniem potencjału chorego człowieka w jego własnym zmaganiu z chorobą.

Niniejsze drugie wydanie Wizualizacji zostało wzbogacone przez autora o rozdział w całości poświęcony pamięci oraz o nowe, inspirujące do pracy nad sobą ćwiczenia.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Halina | 2014-02-16
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Bardzo dobry styl pisania, prosty i konkretny - idealny i dla terapeuty, i dla pacjenta, i osoby prywatnie zainteresowanej psychologią. Sama wizualizacji - wyłożona dokładnie, precyzyjnie i prosto. Bardzo dobrze, że autor zdecydował się dorzucić garść ćwiczeń. Ogólnie - rewelacja.

Bardzo dobra książka o terapii wizualizacyjnej. Autor często odwołuje się w niej także do analizy transakcyjnej. Na końcu podano wiele ciekawych ćwiczeń. Polecam

OSIA | 2016-09-26
Przeczytana: grudzień 2016