Japonia w Polsce. W 90. rocznicę nawiązania stosunków oficjalnych między Polską i Japonią

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spotkania z Japonią". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
978-83-235-0874-8
popularnonaukowa
Yanadis

3 tom serii wydawniczej "Spotkania z Japonią" – zawiera teksty naukowców i artystów, którzy nie będąc japonistami, dużą część swojej działalności w Polsce związali z szeroko rozumianą dziedziną japońskiej sztuki. Wypowiedzi te, oprócz części merytorycznej, zawierają indywidualną refleksję na temat sztuki i estetyki japońskiej, opartą na własnych badaniach i osobistych doświadczeniach. Znaczną część tomu stanowią referaty japonistów - pracowników i doktorantów japonistyki UW, prezentujące wyniki badań naukowych z takich dziedzin jak estetyka, sztuka, literatura, język, teatr, film, popkultura, historia i religia Japonii oraz sprawozdania z działalności głównych ośrodków japonistycznych w Polsce.
Niniejszy tom stanowi pokłosie sympozjum zorganizowanego w ramach III Dni Japonii na Uniwersytecie Warszawskim, które odbyły się 3-5 listopada 2009 r. Głównym tematem sympozjum, zatytułowanego "Polska w Japonii. Japonia w Polsce", były relacje między Polską a Japonią, których oficjalne stosunki nawiązane zostały dziewięćdziesiąt lat temu, w 1919 r. Patronat honorowy nad uroczystością objęła Ambasada Japonii w Polsce. Ważnym wydarzeniem części wstępnej sympozjum była uroczystość wręczenia Japonistyce UW honorowego dyplomu ministra spraw zagranicznych Japonii, przyznanego 15 lipca 2009 r.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4765

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4765