Depresja u dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: eSPe
838916700X
zdrowie, medycyna

Są dzieci, które są nieszczęśliwe, mówią mało o swoich sprawach, są bardzo nerwowe, efekty ich nauki są znikome, jedzą i śpią mało... Są to objawy depresji . Depresja jest dziś poważnym problemem: choruje na nią ponad 10% ludności i coraz częściej dotyka ona dzieci i młodzież. Przyczyną tego są zachowania rodziców (i dorosłych w ogóle), zdominowane przez żądzę supremacji i rywalizacji. Rodzice, którzy sami są przepracowani, programują czas swych pociech, nie licząc się z ich propozycjami, inicjatywami. Z drugiej strony szkoła ze swoją obsesją na punkcie sukcesów w nauce wywołuje strach przed porażką, który uważany jest za główną przyczynę wyobcowania i niektórych objawów depresji. Ponadto liczne zajęcia pozaszkolne (sport, języki, muzyka...) zabierają dzieciom czas, który powinien być przeznaczony na zabawę. Niniejsza książka może pomóc Czytelnikowi szczególnie młodemu odnaleźć szczęśliwość człowieka, który jest zadowolony z siebie mimo przeciwności, trudności czy nawet upadków; może pomóc zobaczyć, że warto jest żyć i dążyć do upragnionego celu.

książek: 2030
kocham_cie | 2015-06-12
Na półkach: 2015, Przeczytane

Bardzo pomocna lektura, bardzo przystępnie napisana.

książek: 2085
Eleonora | 2016-05-19