Kluseczka

Wydawnictwo: Drozd
baśnie
Misieńka

"Była sobie śliczna dziewczynka. Miała ciemne kręcone włoski, które mama co rano zaplatała w dwa fikuśne warkoczyki, śliczne orzechowe oczka, zgrabny malutki noseczek i czerwone usteczka. Usteczka te jednak nie uśmiechały się tak często jak usteczka innych dzieci. Dziewczynka miała na imię Agatka, ale nikt nie pamiętał jej imienia, bowiem cała rodzina i przyjaciele od dawna na śliczną Agatkę wołali pieszczotliwie Kluseczka. To dlatego, że jej małe rączki były pulchniutkie, jej nóżki były tłuściutkie, a brzuszek zadziornie odstający. Mama Kluseczki była dumna ze swojej córeczki jak ładnie i dobrze wygląda. Kluseczka za każdą dobrą ocenę w szkole dostawała od mamy prezent: smaczny deserek. Najczęściej były to lody z ogromną porcją bitej śmietany, posypane orzechami laskowymi i oblane wyborną czekoladą".

źródło opisu: http://www.drozd.pl/ofertawydawnicza.htm

źródło okładki: http://www.drozd.pl/ofertawydawnicza.htm