Za ścianą wigwamu. Życie rodzinne Indian Ameryki Północnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielichowo 2002". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: TIPI
83-902155-8-6
Indianie
Madziuchna

Dotychczasowe książki o Indianach przedstawiały głównie świat wojowników toczących krwawe wojny z białymi najeźdźcami. Podkreślały tragiczny los tych dumnych ludzi, czyniąc z nich symbol wszelkiej walki o wolność, tak bliskiej również Polakom. Jednakże życie Indian nie koncentrowało się jedynie na wojnach i polowaniu na bizony. Obok tych ważnych wydarzeń toczyło się zwykłe, powszechne życie, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, od narodzin po śmierć.

źródło opisu: http://www.tipi.pl/

źródło okładki: http://www.tipi.pl/