Proroctwo i modlitwa

978-83-62927-30-2
proroctwo, modlitwa
religia
Czytam

Ojciec Raniero, dzięki dogłębnej znajomości Pisma Świętego i wielkiemu otwarciu na działanie i mądrość Ducha Świętego, staje się Jego niezwykłym pomocnikiem w prowadzeniu nas po drogach zmierzających do odkrycia najistotniejszych i najgłębszych wymiarów prawdziwie chrześcijańskiego życia, duchowości i praktyki. Duch prorocki od samego początku przenika przepowiadanie Kościoła i zawsze...

Duch prorocki od samego początku przenika przepowiadanie Kościoła i zawsze towarzyszy głoszeniu Chrystusa jako Pana i Zbawiciela – zbawienia, które dokonuje się w Nim tu i teraz. Dlatego właśnie jest on świadectwem o Jezusie złożonym wobec świata i człowieka każdego czasu i miejsca, stając się darem i powołaniem każdego wierzącego.

Podstawowym elementem, który otwiera ducha ludzkiego na ducha proroctwa, jest modlitwa. To Jezus jest naszym mistrzem modlitwy. On sam uczy nas modlitwy, która staje się życiem w całości oddanym Ojcu, życiem przenikniętym mocą Ducha Świętego, zanurzonym w kontemplacyjnej adoracji niewysłowionej tajemnicy Boga, odnajdowanego i wciąż coraz bardziej upragnionego.

źródło opisu: Wydawnictwo AA, 2011.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dominik | 2013-05-28