Medytacje... o pojednaniu z Bogiem

Cykl: Medytacje (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium
religia
Pina2601

Ksiądz Lucjan Szubartowski (1948-2005), kapłan archidiecezji lubelskiej, katecheta I LO im. S. Staszica w Lublinie, duszpasterz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kaznodzieja i spowiednik. Przygotowywał starannie swoje wystąpienia, homilie, katechezy. Pisał dużo, ale nie myślał o wydawaniu książek. Namawiany przez przyjaciół, powoli skłaniał się do tego. Ostatecznie podjął tę decyzję, jak się...

Przygotowywał starannie swoje wystąpienia, homilie, katechezy. Pisał dużo, ale nie myślał o wydawaniu książek. Namawiany przez przyjaciół, powoli skłaniał się do tego. Ostatecznie podjął tę decyzję, jak się okazało, niedługo przed śmiercią. Jego życie wciąż owocuje, m.in. również poprzez serię Medytacje, której dziewiąty tomik mają Państwo możliwość trzymać już w swojej dłoni. Treść Medytacji... o pojednaniu z Bogiem streszcza właściwie wszystko, czym żył i kim był ks. Lucjan jako kapłan.

...Ksiądz Lucjan był bez wątpienia człowiekiem posłanym dla innych. Miał dar życiowej mądrości, która niekiedy zawstydzała, ale i emanowała na innych. Pomagał nam rozwijać umiejętność rozeznawania tego, co dobre i do czego powinniśmy dążyć... Małgorzata Szwemin-Adamska mgr ochrony środowiska Lublin

...Dla ks. Lucjana Szubartowskiego od uczennicy LO im. S. Staszica z lat 80. Gdy młodzieńcze lata wspomnę, widzę również Ciebie. Byłeś moim katechetą, poświęcałeś wiele czasu, by wzmacniać w nas wiarę. Spotykaliśmy się w małej salce na górze. Teraz jesteś dużo wyżej i przygrywasz aniołom na swojej gitarze. Modlimy się szczerze, byś wszedł na ołtarze. Z małych łobuziaków wyrośli ludzie - to pamiątka Twojego trudu tu na ziemi. Wspomnij na nas w Niebie, byśmy spotkali się tam z Tobą po ziemskiej wędrówce... Ewa Gawrysiuk mgr prawa

...Był to ksiądz o wielkiej kulturze osobistej, niezwykle delikatny i skromny. Prowadził katechezę w Klubie Inteligencji Katolickiej. Wybitny duchowny, który podniósł wysoko poprzeczkę... Iwona Kempisty pedagog, kosmetyk

...Żywa pamięć się liczy o ks. Lucjanie, wspomnienia, co zostały i miłość służebna, co się spieszyła, zawsze taka sama, pomnażając talenty. Ksiądz w Klubie Inteligencji Katolickiej w Lublinie rozpalał nasze serca i umysły Bożą modlitwą. Zawsze był życzliwy w słowie i czynie. Boże Miłosierny, spójrz na dobro, jakie czynił Twój sługa ks. Lucjan... Wdzięczna swojemu Pasterzowi Zofia Froch mgr ekonomii, nauczyciel

źródło opisu: www.gaudium.pl

źródło okładki: http://www.gaudium.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!