Zgłosuj na książki roku 2017

Medytacje ... o modlitwie Ojcze nasz

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medytacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gaudium
978-83-7548-107-5
religia
Pina2601

Ksiądz Lucjan Szubartowski (1948-2005), kapłan archidiecezji lubelskiej, katecheta, rekolekcjonista. Pracował głównie z młodzieżą, ale spotykał się także ze starszymi. Często ukazywał piękno dzieci w ich postawie ufności, obserwacji świata, umiejętności kochania prostym sercem... ...Nasz Drogi Czytelnik trzyma w ręku rozważania, których autorem jest mój ksiądz katecheta. Odsłaniają one nieco...

...Nasz Drogi Czytelnik trzyma w ręku rozważania, których autorem jest mój ksiądz katecheta. Odsłaniają one nieco tajemnicę relacji człowieka z Bogiem - intymnej więzi, do jakiej pociąga nas Ten, który jest Ojcem i Synem, i Duchem Świętym. Centrum medytacji stanowi modlitwa "Ojcze nasz", modlitwa dziecka Boga. Duch Święty łączy nas z modlitwą Jezusa Chrystusa w uwielbieniu i prośbie skierowanej do Ojca. A Ojciec... cieszy się, że dziecko jest przy Nim. [...] Czy nie warto więc spojrzeć na naszą modlitwę jako na sprawianie Ojcu wielkiej radości?

ze Wstępu
ks. dr Jan Krzysztof Miczyński