Krew męczenników. Historie katolików, którzy oddali życie za wiarę

Tłumaczenie: Jerzy Wolak
Wydawnictwo: WAM
Blood of the Martyrs, Seed of the Church: Stories of Catholics Who Died for Their Faith
83-7318-029-X
religia
Faerilka

Męczennicy, podobnie jak biedni, zawsze są wśród nas, nie tylko w swej śmierci, ale również w triumfie. Ich siła jest dzisiaj bardziej potrzebna niż kiedykolwiek. Zbiór opowiadań o świętych, o ich męczeństwie, przesiąknięty jest głęboką wiarą, że prawda od nich płynąca przemienić może nasze życie, "znajdzie się u podwalin nowej Europy, nowego świata i nowej cywilizacji" (Jan Paweł II, "Przekroczyć próg nadziei").

Książka, niczym opowiedziana po mistrzowsku gawęda, z niezwykłą precyzją i wrażliwością przedstawia postacie świętych chrześcijańskich, którzy o różnym czasie i w różnych miejscach oddali swe życie w obronie wiary, czyniąc zeń największy dar miłości ofiarowany Kościołowi.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!