Zgłosuj na książki roku 2017

Kot Simona kontra reszta świata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kot Simona". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Simon's Cat vs. the World
komiksy
Barbara

Sprostać światu to niełatwe zadanie. Ale jeśli nie kot Simona, to kto?

Kot Simona musi zmierzyć się z wiewiórką, budką dla ptaków, własną ciekawością, spacerkami, wizytą u weterynarza, wystawą kotów, dzięciołem, sroką, rodziną jeży, szerszeniami, kociakiem, mysią farmą, królikami (także Lennym, do bólu przytulnym królem), mrówkami czy w końcu z nudą. No i z głodem.

źródło opisu: http://merlin.pl/Kot-simona-kontra-reszta-swiata_S...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Kot-simona-kontra-reszta-swiata_S...»

marKiza | 2013-10-31

Kot składa się z futra, ogona, miękkich miejsc za uszami, mruczenia i ... ogromnej dozy nieobliczalności doprawionej sporą porcją szaleństwa. Poza tym kot jest zwyczajny... z wyjątkiem tych chwil gdy jest NADzwyczajny. A kot jest NADzwyczajny w tych "cudownych" momentach dnia i nocy gdy robi rzeczy zwyczajne dla kota, które dla jego pana (no nie wiedzieć czemu?!?) są wredne, irytujące, sprytne i niespotykanie złośliwe... Ale co tam! Przecież kot doskonale wie, że człowiek nie jest żadnym PANEM (ew. "Pańcią").. Człowieki to służba, na którą (w zastępstwie dzwonka) działają przeciągłe kocie spojrzenia "znad miski" oraz ocieranie się o kolana. I wmawiajmy sobie, że to kocia miłość... gdy tymczasem dla kota to "sprawianie iż ten leniwy ćwok na dwóch dziwnych, nieowłosionych łapach napełni mi michę." I o to kotu chodzi!!! Po obiedzie kot ma dwie funkcje: A) smaczny obiad = drzemka do kolacji i B) "ta wredota znów wsypałe suche, trociniaste coś do michy" = nieposzanowanie własności...

Alicja | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Świetna obrazkowa książka. Jest wypełniona mnóstwem rysunków pełnych humoru. Polecam ją każdemu kto nie lubi czytać w czasie jazdy.

fenek | 2013-12-09

cała seria jest rewelacyjna. Dla mnie dużo lepiej ogląda się te książki niż filmiki :P

Efemeryda | 2017-07-15

Trawestując za pewnym znanym słownikiem XIX wiecznym - Kot, każdy widzi jaki jest. Kot Simona to typowy kocur, który wychowuje właściciela (czytaj dostarczyciela karmy), obdarza pieszczotami jak ma humorek, a generalnie świat ma w poważaniu. W końcu Kot Simona to taki milusi, puszysty kociak z wielkimi ślepiami.
Ta książeczka nie powiela stereotypów, raczej otwiera oczy kocim właścicielom, którzy tak naprawdę są tylko dodatkiem do Kota.

książek: 2087
Olga | 2016-01-25
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2016
Przeczytana: 25 stycznia 2016

O wiele ładniej pokolorowane niż "Feed me".

majkey | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013