Poprzez góry. Żywot św. Josemarii, założyciela Opus Dei.

Wydawnictwo: POLWEN
A través de los Montes. La vida de san Josemaría
opus dei, komiks
komiksy
Łukasz

Historia oraz cel działalności Opus Dei wciąż są u nas mało znane. Tym chyba należy tłumaczyć zamieszanie, jakie powodują książki w stylu Kodu da Vinci. Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne brak rzetelnej wiedzy na temat świętego Josemarii i jego dokonań wypełnia przez popularną publikację Poprzez góry. Przygotowana w formie komiksowej książka prezentuje życie i dokonania świętego Josemarii, założyciela Opus Dei. Poznajemy go jako młodego kapłana uczącego młodzież i posługującego chorym, a następnie uczestniczymy w wielkich i małych zdarzeniach z jego życia, skoncentrowanego na realizacji Dzieła Bożego. Podczas jednej z sierpniowych nocy 1931 roku dostrzega, że do urzeczywistnienia woli Boga powołani są „mężczyźni i kobiety pełni Boga, którzy postawią Chrystusa na szczycie wszystkich ludzkich działalności”.

źródło opisu: http://www.tolle.pl/pozycja/poprzez-gory

źródło okładki: http://www.tolle.pl/pozycja/poprzez-gory