Pierwszy rok twojego dziecka, tydzień po tygodniu

Okładka książki Pierwszy rok twojego dziecka, tydzień po tygodniu Glade B. Curtis
Okładka książki Pierwszy rok twojego dziecka, tydzień po tygodniu
Glade B. Curtis Wydawnictwo: Amber poradniki
poradniki
Your Baby's First Year Week by Week
Amber
2002-01-01
2002-01-01
Joanna Cielecka-Kuszyk, Agnieszka Madej, Stanisława Procyk

Ostatecznie można przeczytać, bo w sumie zawiera dużo przydatnych informacji dotyczących pielęgnacji dziecka i zabaw. Niestety w wielu innych kwestiach (żywienie, rozwiązywanie problemów z karmieniem piersią, noszenie) już dawno straciła na aktualności, w końcu to książka z 2001 roku. Są aktualniejsze pozycje na rynku, więc świeżo upieczonym rodzicom bym nie poleciła bo może wprowadzić w błąd.

Książka tydzień po tygodniu do pierwszego roku życia dziecka. Luźno opisuje jak nasz potomek się rozwija, bez nacisku że w danym czasie MUSI umieć to czy tamto.
Podpowiada jak pielęgnować i jakie proste zabawy wprowadzać by stymulować malucha.
Polecam dla osób które nie mają doświadczenia a w domu pojawia się mały człowiek.

Bardzo dobra książka na temat rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka w jego pierwszym roku życia.

Autorzy opisują tydzień po tygodniu jakie umiejętności dziecko powinno nabywać, na co my rodzice powinniśmy zwrócić uwagę. Prócz tego pojawiają się opisy wraz z objawami najczęstszych przypadłości niemowlaków, co wydaje mi się dosyć przydatne.

Książkę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu rodzicowi niemowlaczka, aczkolwiek do pewnych rzeczy trzeba podchodzić z dystansem, bowiem każde dziecko rozwija się inaczej (co autorzy podkreślają niemal w każdym rozdziale) i jeśli w danym tygodniu nasze dziecko czegoś nie potrafi, a w książce pisze, że już powinno nabyć taką czy inną umiejętność, wcale nie oznacza, że z naszym dzieckiem jest coś nie tak.
Ostrożnie należy również podejść do kwestii żywieniowych, bowiem mimo że książka jest z 2002, to pod tym względem chyba troszkę straciła na aktualności.

Książkę...

• Dziecko
  • 2017
  • Z polecenia
  • Przeczytane w 2016
  • 2016

Dodaj cytat z książki Pierwszy rok twojego dziecka, tydzień po tygodniu