Pierwszy rok twojego dziecka, tydzień po tygodniu

Wydawnictwo: Amber
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Your Baby's First Year Week by Week
poradniki
Ewelina

Co w każdym tygodniu dzieje się z twoim dzieckiem: Jak rośnie? Czego się uczy? Jak je pielęgnować? Jak się nim opiekować? Jak się z nim bawić?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2002

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ewelina | 2013-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2013, Poradniki
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Bardzo dobra książka na temat rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka w jego pierwszym roku życia.

Autorzy opisują tydzień po tygodniu jakie umiejętności dziecko powinno nabywać, na co my rodzice powinniśmy zwrócić uwagę. Prócz tego pojawiają się opisy wraz z objawami najczęstszych przypadłości niemowlaków, co wydaje mi się dosyć przydatne.

Książkę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu rodzicowi niemowlaczka, aczkolwiek do pewnych rzeczy trzeba podchodzić z dystansem, bowiem każde dziecko rozwija się inaczej (co autorzy podkreślają niemal w każdym rozdziale) i jeśli w danym tygodniu nasze dziecko czegoś nie potrafi, a w książce pisze, że już powinno nabyć taką czy inną umiejętność, wcale nie oznacza, że z naszym dzieckiem jest coś nie tak.
Ostrożnie należy również podejść do kwestii żywieniowych, bowiem mimo że książka jest z 2002, to pod tym względem chyba troszkę straciła na aktualności.

Paulina | 2017-04-11
paulame | 2017-02-06