Kollokacja

Seria: Klasyka Mniej Znana
Wydawnictwo: Universitas
8324202404

Powieść o życiu szlachty podolskiej, miłości dwojga młodych i burzach historycznych. Obraz upadku starych rodów i powstawania nowych fortun i ludzi, którzy chcieli popchnąć świat do przodu.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-10-12

Dająca do myślenia i ciągle aktualna. Powiedziałabym nawet, że coraz bardziej aktualna.
Jak widać, życie na kredyt byle być "komilfo", występowało powszechnie nawet w czasach, gdy o kartach kredytowych nikomu się nie śniło.

Bardzo mądra książka. Polecam wszystkim, którzy lubią przy lekturze trochę pomyśleć.

nina19 | 2017-04-13

Czasami dobrze jest wrócić do znanych lektur - oswojone już przecież, mogą nas jednak zaskoczyć. Pozytywnie albo i nie :-) "Kollokację" po raz pierwszy przeczytałam w latach szkolnych. Było to wieki temu, ale naszło mnie jakoś ostatnio na mit kresowego zaścianka (poprawnie: okolicy) i wybrałam do tego Korzeniowskiego. Nie żałuję. Romansowe perypetie panny Kamili i panicza Józefa (które dzisiaj są zaledwie tłem do panoramy Kresów) zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu niż perypetie heroin współczesnych romansów. Ponadto mam "Kollokację" wydaną przez Ossolineum, a to czyni radość czytania podwójną:-)

AleksandraMaria | 2010-06-23
Przeczytana: 05 października 2006

Niezbyt skomplikowana i dość zabawna opowieść o miłości.

roxette | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Lekka, przyjemna lektura, z odrobiną humoru oraz tendencyjną akcją.

Justyna | 2011-04-14
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo przyjemna, lekka lektura :)

Kurz | 2017-02-14
Na półkach: 2017!, Przeczytane