Tamara de Lempicka. Parigi 1920-1938

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Atlanti illustrati Arte". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Giunti Editore
art deco, Łempicka
sztuka
włoski
surrealice

Tamara Łempicka to jedna z najbardziej charakterystycznych przejawów artystycznych lat dwudziestych. Artystka o ogromnym potencjale i charakterze, tworząca poza zwykłymi zasadami. Lata dwudzieste i trzydzieste są dla artystki największym okresem twórczości, w których wyrafinowane obrazy stworzyła i natychmiast stała się nieomylnym znakiem epoki, odkrywając całkowite stosowanie się do ducha...

Lata dwudzieste i trzydzieste są dla artystki największym okresem twórczości, w których wyrafinowane obrazy stworzyła i natychmiast stała się nieomylnym znakiem epoki, odkrywając całkowite stosowanie się do ducha czasu. Ta książka jest wynikiem dochodzenia, które zostało skonfigurowane jako "realna myślicielka".
Zawiera aktualności niepublikowane, nieznane obrazy, puzzle objawione. Przede wszystkim, można było zrekonstruować jej artystyczne wzory, jej relacje z artystami i pisarzami w złotym wieku między dwiema wojnami. W niniejszym tomie zawarta jest również biografia i szczegółowa bibliografia.

Publikacja w języku włoskim.

źródło opisu: opracowanie własne

źródło okładki: http://www.giunti.it/libri/arte/tamara-de-lempicka2/