101 capolavori Uffizi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Guide Ufficiali Musei Fiorentini - Guide complete". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Giunti Editore
9788809019676
Uffizi, sztuka, Włochy, przewodniki
sztuka
włoski
surrealice

Niezwykła przyciągająca wzrok grafika i dbałość o szczegóły, książka składa się z trzech części. Pierwsza część poświęcona jest Primavera Botticellego, dzieło wielkiej złożoności, które przedstawia historię i jego wielu interpretacji. Druga część poświęcona jest analizie 100 obrazów, na oryginalną lokalizację, historycznego i kulturowego kontekstu, w jakim zostały stworzone, ikonograficzny...

Druga część poświęcona jest analizie 100 obrazów, na oryginalną lokalizację, historycznego i kulturowego kontekstu, w jakim zostały stworzone, ikonograficzny odczyt i prezentacja specjalnej symboliki.
Trzecia część składa się z podręcznika, który prezentuje motywy ikonograficzne, postacie, prace i analize.
Zawiera ponad 1500 ilustracji, tekst w języku włoskim.

źródło opisu: opracowanie własne

źródło okładki: http://www.giunti.it/libri/viaggi/101-capolavori-uffizi/