Zgłosuj na książki roku 2017

Strzeż się człowieku szatana

Wydawnictwo: Michalineum
978-83-7019-457-4
religia

Książka – poświęcona sprawcy wszelkiego Zła na świecie: zbuntowanego anioła – oparta o skrupulatnie zebraną literaturę historyczną, teologiczną i Pismo Święte, zawiera kompendium wiedzy na temat szatana i jego destrukcyjnego działania na człowieka oraz podaje skuteczne sposoby walki z nim. Podane są też liczne przykłady tych, którzy stoją w pierwszej linii w walce z demonami, czyli relacje księży egzorcystów oraz osób, które, dzięki łasce Bożej i modlitwie egzorcystów, uwolnili się od szatana i jego udręk.

źródło opisu: http://www.michalineum.pl/oferta.php?co=850&ro=

źródło okładki: http://www.michalineum.pl/pow.php?co=i/big/StrzezSieCzlowieku.jpg

Przemysław Zyra | 2016-06-08
Na półkach: X2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Książka jest próbą stworzenia syntezy dotyczącej duchowości i jej zagrożeń ze strony osobowego zła. Jest dość krótka i pobieżnie przedstawia różne aspekty działania złego ducha. W treści mamy zarówno odwołania do Pisma Świętego, które są potwierdzeniem przedstawianych informacji. Znajdziemy też tam przykłady opętań, zagrożeń duchowy i nękań ze strony złego. Jego sposoby oddziaływania na człowieka zostały zaprezentowane w kilka kategoriach.

Lektura może być cenną dla czytelnika pobieżnie zaznajomionego z tematem. Jeżeli ktoś czytał już niektóre pozycje zawarte w bibliografii, to prawdopodobnie nie znajdzie na kartach książki nowej wiedzy ani informacji. Niemniej z pewnością dla niejednego czytelnika może być ciekawą i rozwijającą lekturą.

gabrielgoluszek | 2012-09-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012