Lokalne społeczności a konstytucje i uchwały sejmowe. Z dziejów parlamentaryzmu między Wisłą a Pilicą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
978-83-7059-922-5
historia
welesxxi

Zapis z konferencji naukowej z okazji uroczystych obchodów 675-lecia zjazdu ziem polskich w Chęcinach z 1331 roku. W konferencji wzięli udział referenci, zajmujący się niemal wszystkimi epokami historycznymi. Uczestniczący zaprezentowali również wyniki badań naukowych podkreślając znaczenie przedstawicieli tego regionu w organach ustawodawczych funkcjonujących w kolejnych wiekach. Redakcja...

Redakcja naukowa: Jadwiga Muszyńska, Jacek Pielas

źródło opisu: http://wydawnictwo.sejm.gov.pl/publikacje/publikacja_590.html