Martynka w krainie baśni

Cykl: Martynka
Wydawnictwo: Papilon
martynka, kraina, baśń
Artsajke

Bestseller w wielu krajach świata! Zabawne i pouczające przygody sympatycznej dziewczynki wzruszają i bawią jej rówieśniczki na całym świecie. Pełne uroku, przyciągające uwagę ilustracje oraz dowcipny tekst tworzą niepowtarzalny, ciepły nastrój. W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka w krainie baśni, Martynka wsiada na konia, Martynka zajmuje się dziećmi, Martynka uczy się pływać, Martynka szuka Pufka, Martynka poznaje ptaki, Martynka leci balonem, Martynka i wróbelek.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/156023/martynka-w...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/156023/martynka-w...»

Lidka | 2017-06-13

Chyba najbardziej ulubiona część z wszystkich "Martynek" :) Dla dziewczynek w wieku od 3 do 9 lat (i wyżej ;) ) świetna seria o Martynce i jej ciekawych przygodach.Często pouczających ,dających pozytywną energię i po prostu bawiących czytelnika. Polecam

Ida | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Po tytule i okładce spodziewać by się można zestawu baśniowych opowieści. Tymczasem przygoda z bajkowymi postaciami jest tylko jedna, pierwsza na powitanie. Potem wracamy do tematów z innych "Martynek".
Są więc przygody ze zwierzętami. Jest przygoda z wielkim latającym balonem, w której przeczytamy kilka fachowych informacji z tej dziedziny, bo wujek Marynki wszystko dzieciom wyjaśnia. Takie ciekawostki, może do życia niekonieczne, ale wzbogacają treść.
Z niepokojem, jako matka, przeczytałam o tym, kiedy pewnego wieczoru Martynka miała samodzielnie zajmować się trójką swoich małych kuzynów i wciąż nie wiem, w jakim ona właściwie jest wieku, że pod opieką może mieć cztero- i sześciolatki?? Na szczęście to nie do mnie jest adresowana ta książka, a dzieci zbytnio takimi szczegółami się nie interesują :)
Opowieść o ptakach pozwala młodemu czytelnikowi zaznajomić się z nazwami i zwyczajami latających przyjaciół, a piękne ilustracje doskonale zastępują zdjęcia z encyklopedii.
Przygody są...

książek: 1960
_Lilka_ | 2014-07-08

Książka od której zaczęła się moja przygoda z czytaniem, dlatego jest dla mnie bardzo wyjątkowa. Jako że tytułowa bohaterka jest moją imienniczką, moja mama regularnie kupowała mi książki z tej serii. Chociaż każda przygoda Martynki jest wyjątkowa, to zawsze tą część lubiłam najbardziej, czytałam ją tyle razy, że w końcu nauczyłam się jej na pamięć. Do tej pory zajmuje honorowe miejsce na mojej półce, jako ta, która otworzyła przede mną drzwi do świata baśni i rozbudziła we mnie miłość do książek.

Alicja | 2016-08-07
Przeczytana: 01 lipca 2016

Są w niej bardzo ciekawe bajki. To książka przygodowa. Wiele się w niej dzieje. Poza tym jest bardzo ładna. Ma ładne ilustracje. Poleciła mi ją przyjaciółka i nie żałuję, że ją wypożyczyłam. Zachęcam do przeczytania.

zdolnedzieci | 2017-02-06

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle...

Niki | 2016-12-10

Fajna, fantastyczna przygoda Martynki w krainie baśni.

-pati2006 | 2016-10-09
Przeczytana: 04 lipca 2014

Martynka w krainie baśni jest jedną z moich ulubionych książek od Wandy Chotomskiej. Jeden roździał mnie rozczarował bo jakoś zniechęcił mnie do czytania następnych roździałów.

Madzia Józefowicz | 2016-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2016

Mam jeszcze Martynka poznaje świat.

Martyna | 2014-02-07

Moja ulubiona z tej serii.