Martynka w krainie baśni

Okładka książki Martynka w krainie baśni
Gilbert Delahaye Wydawnictwo: Papilon Seria: Martynka - zbiory opowiadań literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wanda Chotomska
martynka kraina baśń

Okładka książki Martynka w domu Wanda Chotomska, Gilbert Delahaye
Ocena 7,0
Martynka w domu Wanda Chotomska, Gi...
Okładka książki Martynka poznaje świat. Zbiór opowiadań Wanda Chotomska, Gilbert Delahaye
Ocena 7,2
Martynka pozna... Wanda Chotomska, Gi...
Okładka książki Martynka poznaje ptaki Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Ocena 7,1
Martynka pozna... Gilbert Delahaye, M...

Martynka to bohaterka mojego dzieciństwa. Na tej książce uczyłam się czytać.

Martynka to bohaterka mojego dzieciństwa. Na tej książce uczyłam się czytać.

Martynka to książka mniej więcej na 1 tydzień. 1 opowiadanie na wieczór przed snem. Niestety, pomimo mojej reklamy i zachęceń do kolejnej części Opowieści z Narni, czy innych klimatów, Martynka przebiła wszystko i myślę, że zostanie z nami na dłużej. Książeczka jest pięknie wydana i ma prześliczne rysunki. Do tego przyjazny tekst, czasami rymowany. Dzieciaki są zachwycone.

Wolę inne książki

Wolę inne książki

Pękne opowiadania o przygodach dziewczynki o imieniu Martynka, pełne ciepła, humoru, radośći. Czytając to sama przenosiłam się w krainę dziecięcej beztroski i zabawy....Opowieści, które uczą dzieci rozwagi, mądrego postępowania, opieki nad młodszymi czy szacuneku do zwierząt.

Martynka - jedno opowiadanie w sam raz na jeden wieczór, do przeczytania dzieciakom przed snem. Tekst Wandy Chotomskiej znakomity - inne tłumaczenia nie umywają się. Każda historia opowiedziana ciekawie, lekkości dodają wplecione tu i ówdzie rymy. Piękne ilustracje, bardzo lubiane przez dzieci.
Przygody Martynki poznajemy od kiedy moje córki miały dwa lata (jako 3-latki swoje ulubione opowiadanie - o bliźniaczkach, "Martynka opiekuje się dziećmi" - znały na pamięć!). Teraz mają sześć i pół, cały czas uwielbiają Martynkę i podejrzewam, że niedługo nadal chętnie będą czytać jej przygody samodzielnie.

Przygody Martynki poznajemy od kiedy moje córki miały dwa lata (jako 3-latki...

Chyba najbardziej ulubiona część z wszystkich "Martynek" :) Dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat (i wyżej ;) ) świetna seria o Martynce i jej ciekawych przygodach. Często pouczających, dających pozytywną energię i po prostu bawiących czytelnika. Polecam

Niektóre dzieci mają problem ze skupieniem się na treści czytanej książki. I nie jest to ich wina - w końcu dzieci są pełne zapału, energii, przez ich umysł przewijają się setki myśli i szalonych pomysłów. Bywa jednak tak, że dobrze dobrana książka zaciekawi naszą pociechę na tyle, aby dotrwała do końca powieści.
Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi: jest to "Martynka". Ola zachwycona jest wyjątkowo naturalną postacią dziewczynki: przeżywa radości i smutki, czasem musi pokonać strach przed nieznanym, zmęczenie czy uporać się ze zmianami w życiu. Martynka żyje bardzo aktywnie - uczy się jeździć konno, pływać, uwielbia zajmować się przydomowym ogrodem, czy spacerować po łące wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem: Pufkiem.
Książka nie jest przeznaczona wyłącznie dla dziewczynek (chociaż sama z początku odnosiłam takie wrażenie). Praktycznie w każdej części Martynce towarzyszą bracia: Alanek i Jaś, kuzynostwo lub nowo poznani przyjaciele. Jest to niezwykle istotne - bo dzieci utożsamiają się z bohaterami książki. A w przypadku odmiennej płci bywa to trudne - może powodować skrępowanie.
Seria "Martynka" składa się aż z 50 części. I chociaż książki nie należą do najdroższych, to zakup wszystkich, może zbliżyć nas do bankructwa. Warto więc pomalutku zakupywać poszczególne części, wzbogacając nie tylko dziecięcą biblioteczkę, ale także słownictwo i wyobraźnię naszych pociech. Sądzę, że książki są idealne dla dzieci, które marzą o posiadaniu własnego zwierzaka: pokazują, że opieka (w tym wypadku) nad czworonogiem, to nie tylko zabawa, ale także spore obowiązki i zmartwienia. Pufek, to sympatyczny psiak, ale nie jest w stanie odmówić sobie pogonienia leśnej zwierzyny, czy zbłąkanego kota. Często ucieka, niszczy ulubione rzeczy Martynki - co wcale nie oznacza, że jest złośliwy czy źle wychowany. O nie - to tylko psia natura, którą należy zaakceptować.
Tak więc wraz z Olą książki polecamy i do miłej lektury serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj pragnę przedstawić Wam kolejną książkę, wartą uwagi:...

Fajna, fantastyczna przygoda Martynki w krainie baśni.

Fajna, fantastyczna przygoda Martynki w krainie baśni.

Martynka w krainie baśni jest jedną z moich ulubionych książek od Wandy Chotomskiej. Jeden roździał mnie rozczarował bo jakoś zniechęcił mnie do czytania następnych roździałów.

Są w niej bardzo ciekawe bajki. To książka przygodowa. Wiele się w niej dzieje. Poza tym jest bardzo ładna. Ma ładne ilustracje. Poleciła mi ją przyjaciółka i nie żałuję, że ją wypożyczyłam. Zachęcam do przeczytania.

Dodaj cytat z książki Martynka w krainie baśni