Krąg się zamyka

Tłumaczenie: Mirosława Zimoń
Cykl: Siła amuletu (tom 20)
Wydawnictwo: Videograf II
Ringen er sluttet
romans, saga norweska
Amanda

Dawno, dawno temu, w czasie burzy śnieżnej ginie niemowlę o imieniu Katarzyna. Poszukiwania prowadzone przez jej najbliższych nie dają rezultatu. Wydaje się, że losy zaginionego dziecka do końca pozostaną nieznane. Tymczasem jednak... Na rodzinnym obiedzie u Jenny pojawia się nowa dziewczyna Markusa, Natasza. Tania dostrzega na piersiach ślicznej Rosjanki rodowy pierścień Malikowów. Dziewczyna wyjaśnia, że dostała go od swojej babci, która jako niemowlę została przygarnięta przez dobrych ludzi. Natasza jest więc prawnuczką Julianny! Okazuje się również, że zaginiona Katarzyna wciąż żyje i mieszka w Petersburgu. Tania, która dożyła już stu lat, otrzymuje od losu wspaniały dar: możliwość spotkania z zaginioną córeczką Julianny. W ten sposób krąg się zamyka...

Kiedy drzwi ponownie się otwarły i do pokoju weszli Markus i Natasza ze starą, białowłosą kobietą, cisza w pokoju stała się dosłownie słyszalna. (…) Nim ktokolwiek zdołał powiedzieć słowo, Markus położył dłoń na ramieniu kobiety i uroczystym, nieco drżącym głosem powiedział:

- Pozwolę sobie wam przedstawić zaginiona Katarzynę Malikową. Taniu, to twoja bratanica, a ty, Heddo, poznaj swoja przyrodnia siostrę z Rosji.

źródło opisu: Videograf II, 2008

Karolina | 2013-02-21
Przeczytana: marzec 2012

Swietne czytadlo...daje max.ocene tej Sadze, czyta sie z zapartym tcm. Serce walilo jak mlotem, czulam powiew wiatru i chlod sniegu...hem. Jest tak realna ze az ciarki mnie przechodzily kiedy ja czytała.niesamowite

Kinga | 2017-10-09
gosia3310 | 2017-02-05