Zgłosuj na książki roku 2017

O cudach i nowoczesnym spirytyzmie

Tłumaczenie: J.K. Potocki
Wydawnictwo: Rivail
Of Miracles and Modern Spiritualism
978-83-62402-20-5
Daniel

Jedno z najbardziej znanych dzieł anglosaskiego spirytualizmu, składa się z trzech esejów autorstwa brytyjskiego biologa Alfreda Russela Wallace’a. W pierwszym z nich autor odpowiada na argumenty myślicieli takich jak Hume i Lecky, którzy podają w wątpliwość istnienie cudów, a co za tym idzie, wszelkich zjawisk paranormalnych. Analizę własnych doświadczeń i eksperymentów, a także podsumowanie...

Analizę własnych doświadczeń i eksperymentów, a także podsumowanie najważniejszych prac badaczy zjawisk mediumicznych, autor przedstawia nam w drugiej części zatytułowanej Naukowa postać nadprzyrodzoności. Znajdziemy tu między innymi próbę klasyfikacji zaobserwowanych zjawisk, a także liczne odwołania do literatury przedmiotu i fragmenty angielskich i amerykańskich dzieł spirytystycznych. Jeden z rozdziałów wyjaśnia także podstawowe zasady etyczne wynikające ze spirytyzmu.
Na zakończenie Wallace przytacza w całości jeden z najbardziej znanych artykułów opublikowanych w czasopiśmie „Fortnightly Review”. Możemy dzięki niemu szczegółowo poznać historię spirytyzmu, a także jego najważniejsze reguły

źródło opisu: www.rivail.pl

źródło okładki: www.rivail.pl