Najnowsze artykuły
Artykuły
Wygraj warsztaty z Igorem Brejdygantem, autorem książki „Splątanie”LubimyCzytać1Artykuły
„Doktor Woliński”: miłość na uniwersytecieSonia Miniewicz1Artykuły
Kalendarz wydarzeń literackich: grudzień 2023Konrad Wrzesiński1Artykuły
Teraz Elon Musk, a kto następny? Znamy plany Waltera IsaacsonaLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Georges Mélusson

1
9,2/10
Pisze książki: publicystyka literacka, eseje
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
9,2/10średnia ocena książek autora
5 przeczytało książki autora
8 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Dlaczego jestem spirytystą? Georges Mélusson 
9,2

Georges Mélusson to znany w okresie międzywojennym francuski spirytysta. Z początku głęboko zainteresowany był publikacjami dotyczącymi magnetyzmu, nadal jednak pozostawał zatwardziałym materialistą, dla którego byty nazywane duchami były czystą fikcją. Do czasu, aż nie otrzymał niezwykle osobistych przekazów z zaświatów od... własnego ojca!
Mélusson w swojej niewielkiej książce zawarł informacje niezbędne dla osób, które dopiero stykają się z tematyką spirytyzmu i nadal trudno im uwierzyć w zjawiska mediumiczne. Sam długo był przeciwnikiem wszelkich tez związanych z zaświatami, więc doskonale wie jakie pytania stawia sceptyk i jak najlepiej jest mu na nie odpowiedzieć. W "Dlaczego jestem spirytystą?" porusza wszystkie aspekty spirytyzmu - eksperymenty, etykę i filozofię. Często odwołuje się do warstwy doświadczalnej (spotkania i zjawiska mediumiczne),ale traktuje temat całościowo, co nadaje walor lekturze.
Książka ta jest, niestety, nieco bagatelizowana i mało popularna - a szkoda, bo napisana prostym językiem, czyta się ją łatwo i można przyswoić i uporządkować wiele cennych informacji związanych ze spirytyzmem. Ponadto zawiera bardzo bogatą literaturę dotyczącą każdego elementu spirytyzmu, jaką do jego czasów opublikowano (również wymienia pisma krytycznie oceniające spirytyzm),dodatkowo opierając się na własnym doświadczeniu sugeruje od jakich publikacji rozpocząć studiowanie spirytyzmu i jakie dzieła będą właściwe dla osób rozeznanych w temacie, które mógły by go pogłębić.