Dlaczego jestem spirytystą?

Tłumaczenie: Konrad Jerzak vel Dobosz
Wydawnictwo: Rivail
Pourquoi je suis spirite?
978-83-62402-06-9
Daniel

Georges Mélusson był jednym z najbardziej znanych francuskich spirytystów w okresie międzywojennym. Z początku sceptycznie podchodził do będących wówczas w modzie zjawisk mediumicznych. Doszukiwał się w nich raczej efektów halucynacji, hipnozy, a nawet oszustwa. Gdy jednak zaczął analizować i badać nietypowe fakty, jakich był nieustannie świadkiem, upewnił się nie tylko co do ich...

Gdy jednak zaczął analizować i badać nietypowe fakty, jakich był nieustannie świadkiem, upewnił się nie tylko co do ich prawdziwości, ale także znalazł odpowiedź na pytania, które stawia sobie każdy z nas, a dotyczące tajemnicy życia po śmierci.

W swojej najbardziej znanej książce Dlaczego jestem spirytystą? opisuje szczegółowo doświadczenia, które przyniosły mu dowody na istnienie duszy i na to, że przeżywa ona fizyczną śmierć. Mélusson przedstawia również wyniki eksperymentów, dzięki którym przekonał się do tego, że można komunikować się ze zmarłymi i że reinkarnacja jest faktem.

źródło opisu: www.rivail.pl

źródło okładki: www.rivail.pl

Daniel | 2012-08-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Spirytyzm
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Georges Mélusson to znany w okresie międzywojennym francuski spirytysta. Z początku głęboko zainteresowany był publikacjami dotyczącymi magnetyzmu, nadal jednak pozostawał zatwardziałym materialistą, dla którego byty nazywane duchami były czystą fikcją. Do czasu, aż nie otrzymał niezwykle osobistych przekazów z zaświatów od... własnego ojca!

Mélusson w swojej niewielkiej książce zawarł informacje niezbędne dla osób, które dopiero stykają się z tematyką spirytyzmu i nadal trudno im uwierzyć w zjawiska mediumiczne. Sam długo był przeciwnikiem wszelkich tez związanych z zaświatami, więc doskonale wie jakie pytania stawia sceptyk i jak najlepiej jest mu na nie odpowiedzieć. W "Dlaczego jestem spirytystą?" porusza wszystkie aspekty spirytyzmu - eksperymenty, etykę i filozofię. Często odwołuje się do warstwy doświadczalnej (spotkania i zjawiska mediumiczne), ale traktuje temat całościowo, co nadaje walor lekturze.

Książka ta jest, niestety, nieco bagatelizowana i mało popularna - a...

grazynkazarkox | 2015-09-08
mateuszsaladonis | 2015-08-22

Bardzo ciekawe książka, pokazująca jak z materialisty stał się spirytysta. Autor początkowo nie dopuszczał do siebie myśli o istnieniu duchów, do czas aż sam tego nie doświadczył. Książka zawiera dowody, które uzyskał, oraz jego przemyślenia dot. spirytyzmu. Ciekawa książka, polecam.

Marcin Stachelski | 2012-08-01
Tecolote | 2017-04-16