Epizody z Auschwitz 4 - "Nosiciele tajemnicy"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Epizody z Auschwitz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
komiksy
Pyromaniac

"Nosiciele tajemnicy" to opowieść o więźniach Sonderkommando, zmuszanych przez SS do pracy przy spalaniu zwłok ludzi pomordowanych w komorach gazowych Auschwitz. Tylko nieliczni więźniowie tego komanda doczekali końca wojny. Większość zginęła z rąk esesmanów jako naoczni świadkowie masowej zagłady Żydów. Komiks opowiada o pełnym tragizmu losie tych więźniów, ich niewyobrażalnym cierpieniu i dramatycznych wyborach, których musieli dokonywać. To także opowieść o bestialstwie i cynizmie morderców spod znaku SS. Fabuła obejmuje szereg zdarzeń, które doprowadziły do wybuchu powstania Sonderkommando w Auschwitz jesienią 1944 r. To próba rekonstrukcji tych wydarzeń i miejsc, w których do nich doszło.

źródło opisu: http://www.episodesfromauschwitz.pl/pl/?id=7&e=25

źródło okładki: http://www.episodesfromauschwitz.pl/img/sites/comi...»

Dunya | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Sonderkommando to jedna z najtragiczniejszych grup obozowych, świadkowie i przymuszeni współwykonawcy najokrutniejszych zbrodni, ludzie zawsze żyjący w strachu o własne życie i często potępiani nawet przez innych więźniów po wojnie.
Ta pozycja pokazuje ogrom tragedii specjalnego komanda, ich chęci życia i dania świadectwa prawdzie. Pokazuje, że byli bohaterami wysadzając krematorium, że od początku to było priorytetem, nie ucieczka. Ukazano ich nieustanną nadzieje na zbombardowanie obozu przez wojska alianckie, w co wierzyli do samego końca.
Naprawdę polecam każdemu „Epizody z Auschwitz”.
Powinniśmy o Nich pamiętać.