Epizody z Auschwitz 3 - „Ofiara"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Epizody z Auschwitz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
8 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiksy
Pyromaniac

„Ofiara” to opowieść o. Maksymilianie Marii Kolbe, franciszkaninie z Niepokalanowa, świętym z Auschwitz. Opowieść koncentruje się wokół pobytu o. Maksymiliana w obozie. Obok wątków obozowych w komiksie przedstawiono również najważniejsze wydarzenia z życia o. Kolbego, jego działalność misyjną, nowatorstwo w wykorzystaniu nowoczesnych mediów jako narzędzia ewangelizacji oraz poświęcenie dla idei chrześcijańskiej. Autorzy nie stronią od mniej znanych, a często pomijanych wątków biografii Świętego, takich jak jego stosunek do masonerii i do Żydów w okresie międzywojennym. Centralnym punktem opowieści jest zderzenie postaw i poglądów ludzi z nieludzką rzeczywistością Auschwitz.

źródło opisu: http://www.episodesfromauschwitz.pl/pl/?id=7&e=3

źródło okładki: http://www.episodesfromauschwitz.pl/img/sites/comics/e3/pl/cover3.jpg

Dunya | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

To niesamowite, że ta tak krótka pozycja może nauczyć więcej niż książka do historii.
Byłam w Oświęcimiu sześć razy i za każdym razem stałam przed celą ojca Maksymiliana Kolbe, słuchając Jego historii, a tak naprawdę nie rozumiejąc kim w rzeczywistości był i jak wielki wpływ na więźniów miała Jego obecność w obozie.
Myślę, że teraz rozumiem ogrom tej ofiary, wytrwałości, niesamowitej miłości oraz otwartości na drugiego człowieka i tego w co wierzył.
Następnym razem będę bardzo dobrze wiedziała, przed kim schylam głowę.

NNN | 2017-02-01
Na półkach: Przeczytane, Komiksy