Baby Fun

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
9788325802035
Różyczka

Najlepszy kontakt z niemowlęciem nawiązujemy spędzając z nim czas. Wszelkie ruchowe formy zajęć są bardzo przyjemne dla obu stron: rodziców i dziecka. Każda forma ruchu, a więc i gimnastyka zarówno na kocyku, jak i w wodzie podczas kąpieli, to lepszy rozwój fizyczny i emocjonalny niemowlęcia. W książce znajdują się bardzo przydatne wskazówki postępowania z małym dzieckiem, różne formy zabaw i rozpoznawania języka gestów, na których dzieci uczą się wyrażania swoich pragnień ruchami rączek, na długo przedtem zanim nauczą się mówić.

źródło opisu: KDC

źródło okładki: KDC

rozpisana94 | 2018-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2018

Poradnik dla rodziców, jednak nie znalazłam w nim nic odkrywczego. Czytałam jak już zostałam mamą i powiem szczerze, że wszystko, co zawarte w książce, przyszło samo z siebie.
Być może spodoba się tym, którzy nigdy nie mieli do czynienia z jakimkolwiek dzieckiem i nie widzieli, jak ktoś się taką małą istotą zajmuje...

Łukasz Czechowski | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Książka przydatna jedynie komuś kto spodziewa się dziecka, ale naprawdę NIGDY nie miał z dziećmi nic wspólnego, w najmniejszym stopniu. Jeśli ktoś parę razy bawił się z bobasem, przebywał trochę czasu w domu gdzie jest bobas, przyglądał się jak inni rodzice zajmują się swoim bobasem, nie znajdzie w książce prawie nic, co mogłoby go zainteresować, bo już to wszystko wie.

Donia | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

"Baby fun" to książeczka, w której znajdziemy zarys zagadnień interesujących niedoświadczonych rodziców. Książka dzieli się na 7 części:
1. Sygnały (autorka proponuje naukę znaków niemowlaka, np. jeść, spać, papa, etc.)
2. Dotyk (przykładowy masaż indyjski dla maluszka - opis + zdjęcia, których mogło by być więcej akurat w tym rozdziale)
3. Zabawy w wodzie (trzymanie dziecka w kąpieli, radość i korzyści wynikające z zabaw w wodzie, ale bez konkretów)
4. Ruch (przykładowa gimnastyka rączek, nóżek, stópek)
5. Rozwój (program Jaroslava Kocha - zabawy ruchowe)
6. Muzyka (dużo śpiewania)
7. Zabawy
Rozdziały składają się z części teoretycznej i z przykładów praktycznych. Ciekawego tekstu pisanego nie ma za dużo - książkę spokojnie można przeczytać przy półce w księgarni ;) Problemy są opisane krótko, nie zaspokajając wszystkich pytań i wątpliwości - pozostaje niedosyt konkretów i informacji.
Ogólnie - nie ma w tej książce niczego czego nie można przeczytać w internecie lub nie...