Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Bellona
Europa, Jugosławia
historia
kasia

Po II wojnie światowej, aż do wojen w Jugosławii, Europa była najspokojniejszym zakątkiem świata. Takie przynamniej odczucie mieli mieszkańcy większości jej terytorium. W porównaniu z dramatycznymi wydarzeniami w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej każdy konflikt europejski wydawał się mało ważny i niezbyt tragiczny. A jednak, począwszy od 1945 roku, niemal bez przerwy na terytorium Europy toczą się mniej lub bardziej zażarte konflikty regionalne pochłaniające każdego roku setki, a nawet tysiące ofiar.

mkrk | 2016-09-25
pawelpe | 2015-09-07