Zgłosuj na książki roku 2017

Aerozoloterapia chorób układu oddechowego u dzieci

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
układ oddechowy u dzieci
zdrowie, medycyna
Różyczka

Po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym ukazuje się publikacja kompleksowo przedstawiająca wiedzę z zakresu terapii inhalacyjnej chorób układu oddechowego u dzieci. Autorzy zaprezentowali w podręczniku szeroką wiedzę, począwszy od podstaw teoretycznych aerozoloterapii oraz dostępnych metod inhalacji, poprzez szczegółowe przedstawienie poszczególnych leków aerozolowych, a skończywszy na...

Autorzy zaprezentowali w podręczniku szeroką wiedzę, począwszy od podstaw teoretycznych aerozoloterapii oraz dostępnych metod inhalacji, poprzez szczegółowe przedstawienie poszczególnych leków aerozolowych, a skończywszy na prezentacji terapii inhalacyjnych wybranych jednostek chorobowych. Nie zapomnieli także wspomnieć o ważnych dla efektywności leczenia aspektach dotyczących techniki prawidłowej inhalacji oraz o błędach popełnianych przez pacjentów. Cennym dodatkiem są zamieszczone na końcu książki tabele obejmujące kilkadziesiąt preparatów aerozolowych zarejestrowanych w Polsce. Uzupełnieniem publikacji jest płyta CD, która prezentując techniki inhalacyjne, oraz zestawienie leków stanowiących przydatną pomoc w codziennej praktyce lekarskiej.
Przejrzystość publikacji, tabele oraz ryciny, a także przystępny język czynią z niej niezwykle ciekawą pomoc dydaktyczną. Adresowana jest ona do lekarzy pulmonologów, alergologów, pediatrów, a także lekarzy rodzinnych. Z pewnością pomocna będzie również pielęgniarkom zajmującym się stosowaniem aerozoloterapii.

źródło opisu: Elsevier Urban&Partner, 2006

źródło okładki: http://www.elsevier.pl/ksiazka_medyczna/aerozolote...»