Śmierć i zmysły. Doznania, wyobrażenia, przemijanie.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
śmierć, przemijanie, tanatologia

Żyjemy w ciekawych czasach, na pograniczu dwóch epok. Koniec wieku, a zarazem drugiego tysiąclecia naszej ery oraz perspektywa nadchodzącego trzeciego millenium zmuszają nas do refleksji nad zjawiskiem przemijania. Dla większości z nas jest to temat niezwykle drażliwy i trudny, którego unikamy, nie chcąc przyjąć do świadomości nieuchronności pewnych procesów. Niniejsza książka przedstawia wyobrażenia o śmierci funkcjonujące na przestrzeni kończącego się właśnie tysiąclecia. Autor omawia obrazy śmierci oparte na zmyśle dotyku i węchu, które w różnych epokach przyczyniły się do powstania odmiennych wyobrażeń na temat śmierci, nie tylko budzących lęk przed nią, lecz także określających strategie postępowania wobec chorego i zmarłego człowieka. Publikacja ta zainteresuje czytelników zajmujących się myślą tanatologiczną i tych, dla których doświadczenie śmierci jest intrygującą tajemnicą ludzkiej kondycji.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2008

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=8372490511&kat=k@

Paparoth | 2015-09-25
Przeczytana: luty 2007