Proszę mnie porwać!

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Tessék engem elrabolni!
83-10-07941-9
chłopiec, sierota

Główny bohater utworu, chłopiec Misi, świetnie dogaduje się ze zwierzętami. Przypomina więc postać z baśni. Jednak to tylko jeden jego wymiar. Misi mieszka w domu dziecka, co jest dla niego trudnym, bolesnym doświadczeniem. Bardzo chciałby, żeby ktoś go kochał i troszczył się o niego, dlatego tak lubi i ceni wychowawczynię, która do dzieci odnosi się z sympatią, czułością i ciepłem. Misi w domu dziecka przez opiekunów postrzegany jest jako odludek i samotnik chodzący własnym ścieżkami. Właściwie z nikim się tutaj nie przyjaźni. Pewnie dlatego wyobraźnia chłopca tak intensywnie pracuje.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

źródło okładki: zdjęcie autorskie

maciekzimowski | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

Książka o chłopcu z domu dziecka - fantaście, który pragnął uwagi i zrozumienia innych. Zżyłem się z głównym bohaterem i uważam, że jest to jedna z fajniejszych ksiazek jakie przeczytałem.

Cezary Gontkiewicz | 2012-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2012

Poetycka opowieść o samotnych chłopcu, sierocie, mieszkańcu pewnego węgierskiego domu dziecka. Misi ma wymyślonych przyjaciół tj. wrona Czarnogłówka i biały słoń na suficie i bardzo chciałby mieć rodzinę.