Zgłosuj na książki roku 2017

Białogłowa w dawnej Polsce. Kobieta w społeczeństwie polskim XVI-XVIII wieku na tle porównawczym

838566078X
kobiety, historia, Polska
historia
MonicaAlice

Książka ta ukazuje dzieje kobiet w Polsce w trzech stuleciach, określanych mianem okresu i kultury staropolskiej: ich rolę w rodzinie, w życiu gospodarczym, w kulturze, w życiu religijnym, ich wpływ na politykę. Autorka, wybitny historyk tego okresu, zwraca uwagę nie tylko na kobiety wybitne, zajmuje się kobietami ze wszystkich warstw społecznych. Wnosi wiele nowych, cennych spostrzeżeń dotyczących życia społeczeństwa staropolskiego. Książkę wzbogacają liczne ilustracje.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie