Drive Business Performance

Wydawnictwo: John Wiley & Sons, Inc.
biznes, finanse

This groundbreaking guide provides a deep understanding of how to achieve enterprise performance management objectives, backed up by first-hand accounts from Fortune 500 companies who are winning by building accountability, intelligence, and informed decision-making into their organizational DNA. Drive Business Performance explains the competitive advantage experienced by organizations that create and manage a Culture of Performance. Table of Contents Foreword. Preface. Acknowledgements. Chap