Postępowanie cywilne. Zarys wykładu

978-83-7620-641-7
prawo
popularnonaukowa
Tomasz

Postępowanie cywilne. Zarys wykładu to profesjonalnie napisany podręcznik akademicki, którego zasadniczą funkcją jest pomoc w przygotowaniu się studentów do egzaminu z procedury cywilnej. Omówiono w nim podstawowe instytucje prawa procesowego z uwzględnieniem najnowszych zmian Kodeksu postępowania cywilnego, dotyczących m.in. elektronicznego postępowania upominawczego, europejskiego postępowania w sprawach transgranicznych, stwierdzenia wykonalności europejskiego nakazu zapłaty, zaświadczenia dotyczącego orzeczenia wydanego w europejskim postępowaniu w sprawie drobnych roszczeń, a także istotnych zmian wprowadzonych w przepisach regulujących międzynarodowe postępowanie cywilne.

W celu ułatwienia studentom nauki w końcowej części podręcznika zamieszczono schematy ilustrujące wybrane instytucje prawne. Sięgnięto do bogatego dorobku orzeczniczego Sądu Najwyższego i po wzory niektórych czynności sądowych, tj. wyroku, postanowienia, klauzuli wykonalności. Dodatkowym elementem podręcznika są żartobliwe rysunki wykonane przez Mateusza Rakowicza, które być może sprawią, że lektura podręcznika stanie się bardziej interesująca.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl