Owoce zatrutego drzewa

Wydawnictwo: Universitas
9788324212057
kasandra_85

Owoce zatrutego drzewa to pięć analitycznych sprawozdań z głośnych na świecie procesów, które rozstrzygane w różnych okresach czasu stanowiły precedens w dziejach sądownictwa. Książka ta nie jest pitavalem, a w każdym razie nie tylko. Stanisław Waltoś, krakowski badacz prawa karnego, historii prawa i kultury oraz muzealnik, nie interesuje się jedynie sensacyjną stroną rozpatrywanych przypadków - każdy z nich ujawnił bowiem luki czy błędy w ustawodawstwie, a wyrok wyznaczył przełom w procedurze karnej. Określenie "analityczne sprawozdania" nie powinno odstraszać czytelników, gdyż podane są one w sposób barwny i interesujący, a zarazem historycznie udokumentowany, w dużym stopniu dzięki wykorzystaniu protokołów rozpraw.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

kasandra_85 | 2011-03-26
Przeczytana: marzec 2011

Ireth | 2016-11-26
Na półkach: Dawno temu, Przeczytane

Ciekawa pozycja nie tylko dla prawników

ninka013 | 2016-05-04
muszus | 2015-10-05