Mewtwo kontratakuje

Mewtwo strikes back
83-237-1017-1
pokemon, dzieci
Amanda

Naukowcy sklonowali legendarnego Pokemona Mew, w wyniku czego powstał Mewtwo, najpotężniejszy Pokemon świata. Jednak nikt nie spodziewał się, że Mewtwo podejmie walkę z tymi, którzy powołali go do życia. Z grupą innych, sklonowanych już przez siebie Pokemonów zamierza opanować świat. Nawet Ash i jego Pikachu nie są w stanie go powstrzymać. Jedyną nadzieją jest Mew. Ale czy uda mu się zwyciężyć swego udoskonalonego genetycznie klona?

źródło opisu: Egmont, 2001

źródło okładki: egmont.pl

Wkp | 2012-09-18
Przeczytana: 18 września 2012

Kiedy jako dziecko obejrzałem w kinie Pokemon: Film pierwszy - co było naturalną koleją rzeczy wynikająca z fascynacji serialem, który wtedy pokochali wszyscy - byłem urzeczony. Z radością też nabyłem komiksową jego adaptację (całkiem zresztą udaną), ale z książką się nie zetknąłem. Aż tu kilka dni temu zobaczyłem ją w sklepie, przecenioną na 4 zł. Wspomnienia ożyły i nie mogłem jej nie kupić. Usiadłem do lektury i...

Styl to pierwsze co rzuca się w oczy i co drażni. Infantylny i powierzchowny zdaje się nie doceniać nawet sięgających po książkę dzieci. Idealnie dopełnia go zepsute tłumaczenie pełne smaczków w stylu "Wydawały się na silniejsze..." (str. 79) i aż dziw bierze, że zabrakło literówek.

Ale samemu wydaniu jednak pochwały się należą. Twarda oprawa, 16 kolorowych stron z kadrami z filmu na papierze kredowym i w końcu dodatki jak słowniczek pokemonów, czy prolog (który w wydaniu VHS filmu funkcjonował jako oddzielny filmik) stanowią całkiem miły element.

Ocena jest jednak...

Sebastian Gołębniak | 2013-01-22