Mewtwo kontratakuje

2001-01-01
83-237-1017-1
Grzegorz Rafałowski
pokemon dzieci

Książkowa wersja filmu ,,Pokemon. Film Pierwszy", która jest tak samo ciekawa jak film. Książka ta ma też ilustracje z filmu i objaśnienia pojęć związanych ze światem przedstawionym.

Kiedy jako dziecko obejrzałem w kinie Pokemon: Film pierwszy - co było naturalną koleją rzeczy wynikająca z fascynacji serialem, który wtedy pokochali wszyscy - byłem urzeczony. Z radością też nabyłem komiksową jego adaptację (całkiem zresztą udaną),ale z książką się nie zetknąłem. Aż tu kilka dni temu zobaczyłem ją w sklepie, przecenioną na 4 zł. Wspomnienia ożyły i nie mogłem jej nie kupić. Usiadłem do lektury i...

Styl to pierwsze co rzuca się w oczy i co drażni. Infantylny i powierzchowny zdaje się nie doceniać nawet sięgających po książkę dzieci. Idealnie dopełnia go zepsute tłumaczenie pełne smaczków w stylu "Wydawały się na silniejsze..." (str. 79) i aż dziw bierze, że zabrakło literówek.

Ale samemu wydaniu jednak pochwały się należą. Twarda oprawa, 16 kolorowych stron z kadrami z filmu na papierze kredowym i w końcu dodatki jak słowniczek pokemonów, czy prolog (który w wydaniu VHS filmu funkcjonował jako oddzielny filmik) stanowią całkiem miły element.

Ocena jest jednak niska. Ale marne 4 to i tak za dużo za nie tylko słaby styl, ale i za spłycenie fabuły.

Ale dzieciakom się spodoba, nawet jeśli wcześniej nie miały styczności z kieszonkowymi potworami, choć lepiej byłoby gdyby zapoznały się z filmem (a przynajmniej komiksem).

lubiłem zawsze walkę Mew z Mewto i te historię, bo w sumie kryje sie za nią zawoalowany sens poruszający problem egzystencji

• Moja biblioteczka: przeczytane
  • Pozostałe
  • Pokemon-wersja książkowa
  • Książki do kupienia
  • Dla dzieci
  • Nowela i krótka forma

Dodaj cytat z książki Mewtwo kontratakuje