Imperium plotki czyli amerykańskie śniadanie z niemowląt

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-675-X
Socjologia, obyczaje, plotki
rondua

Ważyka zabił palec Stalina, który spadł z cokołu, czarna wołga porywała dzieci, a Anna Jantar została sprzedana arabskiemu szejkowi przez służby specjalne. Takie między innymi rewelacje niosła "wieść gminna", czyli plotka. Ta najstarsza forma międzyludzkiej komunikacji może być rozrywką, nałogiem, katharsis z własnej nikczemności, ale również siłą sprawczą w gospodarce i polityce. Autor...

Autor dowcipnie i błyskotliwie analizuje różne funkcje plotki, sięga do jej źródeł, zgłębia motywacje psychologiczne, a przede wszystkim bada wpływ plotki na życie społeczne i pokazuje, jak wielki ferment potrafi wprowadzić najbardziej absurdalna "informacja".
Dzielnie powtarzaj - zawsze się coś przylepi - zalecał Francis Bacon.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 2000

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 2000, http://www.proszynski.pl