Lucyfer: Wilk pod drzewem

Wydawnictwo: Egmont Polska
Lucifer: The Wolf Beneath the Tree
Lucyfer, Gaiman, Vertigo, Sandmand, Wilk
komiksy

Po tym, jak Bóg opuścił swoje stworzenie, wszystko, co istnieje, balansuje na krawędzi nicości. Pod nieobecność boskiego przywódcy archanioł Michał musi znaleźć sposób, by powstrzymać nadejście zagłady – a to oznacza odwiedziny u jedynej istoty, która na pewno zna przyszłość: Losu z Nieskończonych. Lecz wiedza, którą Michałowi udaje się wydobyć z tajemniczego Losu, nie może go ochronić przed...

Lecz wiedza, którą Michałowi udaje się wydobyć z tajemniczego Losu, nie może go ochronić przed nowym zagrożeniem, gotowym wypełnić straszliwe nakazy swej natury. Jedynie Lucyfer Gwiazda Zaranna wie, co zmierza do Yggdrasila, Drzewa Świata, i co stanie się u jego korzeni, kiedy tam dotrze.

Nadchodzi Godzina Wilka i jej echa mogą wstrząsnąć podstawami nie tylko naszego wszechświata, lecz i wszechświata Lucyfera.

A na to Niosący Światło nie może pozwolić.

Lucyfer: Wilk pod drzewem to wydanie zbiorcze zeszytów 45 oraz 50–54 słynnej serii Vertigo, wywodzącej się z legendarnego Sandmana Neila Gaimana, obejmujące też specjalną, czterdziestostronicową Lilith z ilustracjami znanego artysty P. Craiga Russella.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/lucyfer/8

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/lucyfer/8,okladka

zaganka84 | 2019-01-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Rewelacyjny komiks.Polecam.

PolishPopkulturę | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Historia Lilith (a więc po części także backstory Mazikeen) to solidne 8/10. Niestety, wątek wilka kompletnie psuje mi odbiór całej serii - jest kompletnie od czapy, jakby naprędce zaimprowizowany z braku innych pomysłów. Taki diabolus ex machina - autor wprowadza jakiegoś gościa, który okazuje się głównym złym, choć wcześniej żadnej wzmianki na jego temat nie było - antagonista pojawia się nagle, bez jakiegokolwiek ugruntowania fabularnego w poprzednich tomach. Aż przypomniała mi się manga Eden: It's an endless world, gdzie główny zły pojawił się dopiero w bodaj 16 tomie (z 18) :p. Nie lubię, bardzo nie lubię takich rozwiązań fabularnych. I pomyśleć, że dotąd byłem przekonany, iż Carey fabułę całej serii miał zaplanowaną już od samego początku...

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture