Dekalog Konserwatysty

Okładka książki Dekalog Konserwatysty
Adam Wielomski Wydawnictwo: Megas nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
264 str. 4 godz. 24 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Megas
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
264
Czas czytania
4 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
83-901413-5-3
Tagi:
konserwatyzm
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
88
22

Na półkach: ,

Prof. Wielomski uznawany jest za jednego z czołowych polskich konserwatystów ideowych i w takim tonie napisał Dekalog, który jawi się nam jako manifest światopoglądowy.

Istotnym, o ile najważniejszym dla mnie wątkiem jest nierozerwalne spojenie Tradycji i świadomości kulturowej Polski z uznawaniem prymatu wolności gospodarczej - w czasach rządów postkomunistów, o których mowa w książce wydanej prawie dwie dekady temu, jak i w czasie rządów obecnej postsanacji, problem ten pozostaje nadal aktualny: wielu "konserwatystów" nie rozumie idei wolności odnajdywanej w realnym zarządzaniu swoimi zasobami, z jednoczesną ochroną autorytarnej władzy, która nie uciska fiskalnie lecz dba o nienaruszalną godność osoby ludzkiej każdego człowieka. W dużej mierze poprzez wycofanie własnych działań, które mogłyby tę godność rozumnej istoty swoim poddanym odbierać.

Wielomski porusza szereg nadal istotnych w debacie publicznej wątków: schizofrenię centroprawicy, wyższość praw stanowionych nad prawami przyrodzonymi, manipulacje masami, które w ustroju monarchistycznym są zbędne. Rozwiewa również mit "praw człowieka" skoncentrowanych wokół praw politycznych, które są jedynie iluzoryczną wymówką dla odebrania obywatelom praw kluczowych.

Książka zawiera jednak wiele błędów, większość dotyczy redakcji: źle przedrukowane strony, istotne zaniechanie korekty, nawet błędów ortograficznych. Jest mi przykro, że przez to zniżyłam ocenę bardzo intelektualnie i ideowo spójnej pracy, ale takie mankamenty ośmieszają ją w oczach nieprzekonanych. Być może zabrakło czasu lub środków na dopieszczenie książki, ale podobne błędy bardzo rzutują na jej wyraz i podkopują estetycznie ideę autora. Tak, forma jest ważna

Prof. Wielomski uznawany jest za jednego z czołowych polskich konserwatystów ideowych i w takim tonie napisał Dekalog, który jawi się nam jako manifest światopoglądowy.

Istotnym, o ile najważniejszym dla mnie wątkiem jest nierozerwalne spojenie Tradycji i świadomości kulturowej Polski z uznawaniem prymatu wolności gospodarczej - w czasach rządów postkomunistów, o których...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    65
  • Przeczytane
    23
  • Posiadam
    10
  • Nie posiadam
    2
  • Konserwatyzm
    2
  • 2018
    1
  • Polityka
    1
  • Kupić
    1
  • Do kupienia
    1
  • Filozofia i Polityka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dekalog Konserwatysty


Podobne książki

Przeczytaj także