Dekalog Konserwatysty

Adam Wielomski Wydawnictwo: Megas nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-901413-5-3
Megas
konserwatyzm
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-901413-5-3
konserwatyzm

Prof. Wielomski uznawany jest za jednego z czołowych polskich konserwatystów ideowych i w takim tonie napisał Dekalog, który jawi się nam jako manifest światopoglądowy.

Istotnym, o ile najważniejszym dla mnie wątkiem jest nierozerwalne spojenie Tradycji i świadomości kulturowej Polski z uznawaniem prymatu wolności gospodarczej - w czasach rządów postkomunistów, o których...

Książkę czytałem 12 lat temu. Dzięki tej książce otworzyły mi się oczy na wiele spraw: polityka, demokracja, kościół itp. Jestem bardzo wdzięczny autorowi za to, że skierował mnie ku prawdzie.

Książka publicystyczna. To wybór/kompilacja wcześniejszych tekstów. Niekiedy już zdezaktualizowanych komentarzy politycznych. Są tu jednak duże fragmenty natury ogólnej, aktualne i dziś, przemyślenia, analizy i interpretacje bardzo ciekawe, prostolinijne, dobrze napisane.

(Tak na marginesie: autor ubolewa w książce nad zadłużeniem wynoszącym prawie 500 mld zł. Początek...

Czytane przeze mnie kilka lat temu, szczegółów nie pamiętam, jednak pewne jest to, że się na książce nie zawiodłem. Lubię tego typu tematykę więc wybór nie był przypadkowy.
Wielomski spory nacisk kładzie na krytykę demokracji (no który prawdziwy konserwatysta miałby tak właśnie nie czynić?), ukazuje absurdy tego systemu zarządzania. Czasem śmieszne, czasem tragiczne, a...

• Konserwatyzm
  • Do kupienia