Bobik od franciszkanów

Ilustrował Kamil Mackiewicz.
Opracowanie Joanna Ciechanowska.

źródło opisu: opis autorski

magda | 2018-08-24

Polskie tłumaczenie "Greyfriars Bobby". W Edynburgu turyści chętnie odwiedzają jeden z najsłynniejszych pomników miasta. Pomnik psa. Zapisał się on w pamięci mieszkańców, ponieważ przez 14 lat czuwał codziennie przy grobie swego pana. Stając się symbolem bezinteresownej wierności i miłości. Zwierzęcia do człowieka. Piękna historia. Prawdziwa. Z przyjemnością przeczytałam tą książkę. O Bobbym dowiedziałam się podczas wizyty w Edynburgu. Nie znałam jej wcześniej.Chciałam się dowiedzieć więcej niż kilka zdań z przewodnika turystycznego .
W zmaterializowanym świcie, dla mnie, nadal największą wartością pozostaje miłość. We wszelkich barwach, odcieniach. Zwierzęcia do człowieka. Człowieka do zwierzęcia. Miłość syna do matki, przyjaciela do przyjaciela, człowieka do człowieka.

Ewa | 2015-10-12

Wzruszająca opowieść o bezgranicznej miłośći psa do swojego pana. Serdecznie polecam wszystkim dzieciom i dorosłym.