Filonek Bezogonek i Maja Śmietanka

Tłumaczenie: Halina Thylwe
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filonek Bezogonek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Pelle Svanslös och Maja Gräddnos
dla dzieci, koty, filonek bezogonek

" Dagmara z Arkadii wróciła właśnie ze Sztokholmu, gdzie się wyśmienicie bawiła. Bardzo szybko wszyscy mieszkańcy piwnic na Stromej i Zamkowej dowiedzieli się, jak wspaniale spędziła czas. - A Wilhelm herbu Śledź bez przerwy się do mnie zalecał - zwierzyła się Dagmara Filonkowi Bezogonkowi. - Kto? - zdziwił się Filonek. - Wilhelm herbu Śledź. Jest bardzo sławny w całym Sztok-holmie. Nosi na...

- Kto? - zdziwił się Filonek.
- Wilhelm herbu Śledź. Jest bardzo sławny w całym Sztok-holmie. Nosi na wstążeczce na szyi malutkiego sztucznego śledzia. Dlatego tak się nazywa. Ten śledź to na pewno jakieś odznaczenie albo coś w tym rodzaju."

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Przemek | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

To już ostatni tom o Filonku w języku polskim, jaki udało mi się zdobyć... Ale zarazem jeden z lepszych.
Filonek poznaje Maję, a całość jest w lekkiej tonacji kociego flirtu. Większa część akcji zaczyna się od złośliwości Monsa, który zapragnął wrzucić Filonka do kartofli. Jak zwykle nie brakuje poczucia humoru. Poznajemy też Pulpeta, w tłumaczeniu Haliny Thylwe zwanego Pampuchem.

Kondensator | 2015-05-29
Twój_Ukochany | 2014-12-20