Złota księga kokeshi

Wydawnictwo: Format
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Amies
978-83-614-8892-7

"Złotej księdze kokeshi" możesz powierzyć każdy sekret, opisać w niej ważne wydarzenia, twoje marzenia i plany na przyszłość. Jest w niej miejsce na opisy oraz zdjęcia twoich koleżanek i kolegów, którym możesz wykaligrafować imiona i narysować portrety w japońskim stylu. Możesz też poprosić ich o wpisanie kilku słów, które będą dla ciebie cenną pamiątką. Z księgi dowiesz się, jak samodzielnie wykonać kimono i przygotować sushi. Znajdziesz w niej wiele niespodzianek, m.in. ozdobne materiały do wysyłania korespondencji czy kalendarz przypominający o urodzinach – tak potrzebne, kiedy zależy nam na przyjaźni!

źródło opisu: Wydawnictwo Format, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwoformat.pl/page.php?p=197

Słodkie laleczki od razu skradły moje serce. Z każdego tomu można się wiele dowiedzieć o zwyczajach w kraju kwitnącej wiśni, zainspirować się do pikniku lub wyprawy do parku z przyjaciółmi i przeczytania Japońskiej historii. W złotej księdze kokeshi dodatkowo możesz zapisać swoje wspomnienia i zrobić kimono! Nie obędzie się również bez krótkiej lekcji Japońskich słówek.
Ja jednak polecam wypożyczać książki, nie kupować. Na pewno przydadzą się parę razy, ale trzeba uważać, by nię zaczęły się kurzyć na jakiejś półce gdy wszystkie obrazki przerysowane, treści omawiane i zapamiętane.

Na półkach: Przeczytane, Format

Gdy chodziłam do szkoły prowadziłam szereg różnego rodzaju pamiętników. W niektóre z nich wpisywali się moi znajomi, inne prowadziłam sama zapisując w nich swoje wspomnienia i wklejając całą masę zdjęć i innych pamiątek.

Były też tak zwane "złote myśli", w których koleżanki musiały odpowiadać na rożne pytania. Oj, było ich wiele i każdy inny. Ale trzeba przyznać, że jaką by nie przyjął formę mój pamiętnik w danym momencie - teraz stanowi skarbnicę wielu fantastycznych wspomnień. Jestem pewna, że wielu wydarzeń zapisanych tam nie pamiętałabym gdyby nie one.

Teraz moda na pamiętniki chyba minęła. Chociaż szkoda, bo to była fajna tradycja. Dlatego tym bardziej ucieszyłam się z najnowszej publikacji wydawnictwa FORMAT. Jest nią Złota księga kokeshi. Czyli połączenie wszystkich wymienionych przeze mnie powyżej pamiętników, a nawet jeszcze więcej! I wszystko to stworzone specjalnie dla miłośniczek laleczek kokeshi.

Wewnątrz znajdziemy mnóstwo miejsca na zdjęcia, pamiątki, notatki i...

mozartiwieloryb | 2012-06-10
Przeczytana: 05 marca 2012