Finanse przedsiębiorstw wobec procesu globalizacji

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Tradycją stały się już coroczne seminaria naukowe z zakresu szeroko rozumianych finansów, zwane zjazdami katedr finansów, bankowości i ubezpieczeń polskich uczelni. Przedmiotem dyskusji w trakcie tych seminariów są aktualne zagadnienia z zakresu finansów, bankowości i ubezpieczeń. W 2003 roku seminarium zostało zatytułowane: Finanse, bankowość i ubezpieczenia wobec procesów globalizacji . W ostatnich latach bowiem nasila się w skali światowej proces globalizacji. Procesowi temu towarzyszy coraz większe otwarcie poszczególnych gospodarek i wzrost konkurencji ekonomicznej w skali globalnej. Stawia to przed Unią Europejską, a także przed Polską, nowe wyzwania. Książka Finanse przedsiębiorstw wobec globalizacji odpowiada na wiele pytań dotyczących najbliższej przyszłości przedsiębiorstw, pokazuje stojące przed nimi zadania i wyzwania nie tylko w dobie globalizacji, ale także w drodze do Unii Europejskiej.

Mandriell | 2012-02-06
Przeczytana: 2010 rok