Książka Roku 2018

Bankowość wobec procesów globalizacji

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Seminarium: Finanse, bankowość i ubezpieczenia wobec procesów globalizacji. Gdańsk-Jurata 2003Tradycją stały się już coroczne seminaria naukowe z zakresu szeroko rozumianych finansów, zwane zjazdami katedr finansów, bankowości i ubezpieczeń polskich uczelni. Przedmiotem dyskusji w trakcie tych seminariów są aktualne zagadnienia z zakresu finansów, bankowości i ubezpieczeń. W 2003 roku seminarium zostało zatytułowane: Finanse, bankowość i ubezpieczenia wobec procesów globalizacji. W ostatnich latach bowiem nasila się w skali światowej proces globalizacji. Procesowi temu towarzyszy coraz większe otwarcie poszczególnych gospodarek i wzrost konkurencji ekonomicznej w skali globalnej. Stawia to przed Unią Europejską, a także przed Polską, nowe wyzwania.Ponad 150 opracowań naukowców wszystkich największych ośrodków akademickich w Polsce opublikowano w pięciu tomach: Bankowość wobec procesów globalizacji Rynki finansowe wobec procesów globalizacji Finanse przedsiębiorstw wobec procesów globalizacji Finanse publiczne wobec procesów globalizacji Ubezpieczenia wobec procesów globalizacjiOddając do rąk Czytelników powyższe opracowania uważamy, iż są one nie tylko przesłanką do dalszych badań, ale i przydatne dla praktyków gospodarczych.

Chaoticreader | 2016-04-11