Odnaleziona markiza

Tłumaczenie: Anna Kruczkowska
Cykl: Tajemnice Opactwa Steepwood (tom 16) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
The Missing Marchioness
8323820171
Avadoro

Anglia, 1812 rok. Marcus Cleeve, lord Angmering, wypił o jeden kieliszek za dużo, gdy założył się z przyjacielem o niemałą kwotę, że się nie ożeni. Nie zmieniało to jednak istoty rzeczy. Nie miał ochoty porzucić wolnego stanu, chociaż ojciec wielokrotnie podnosił tę kwestię w związku z tym, że Marcus miał przejąć rodowy majątek. Jednak lord Angmering nie zamierzał się poddawać. Co oczywiście...

Anglia, 1812 rok.

Marcus Cleeve, lord Angmering, wypił o jeden kieliszek za dużo, gdy założył się z przyjacielem o niemałą kwotę, że się nie ożeni. Nie zmieniało to jednak istoty rzeczy. Nie miał ochoty porzucić wolnego stanu, chociaż ojciec wielokrotnie podnosił tę kwestię w związku z tym, że Marcus miał przejąć rodowy majątek. Jednak lord Angmering nie zamierzał się poddawać. Co oczywiście nie znaczy, że stronił od kobiet. Przeciwnie, lubił ich towarzystwo. Ostatnio jedna z nich szczególnie mu się spodobała. Dowiedział się, że to słynna madame Felice, u której ubierają się damy z londyńskiej arystokracji. Może zdoła ją namówić, by została jego kochanką?

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2004

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2004

książek: 2019
Efemeryda | 2017-03-23
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))