Ślady tygrysa

Tłumaczenie: Arkadiusz Belczyk
Cykl: Misja przetrwanie (tom 4)
Wydawnictwo: Pascal
Mission Survival: Tracks of the Tiger
9788376420363
Sztuka przetrwania
przygodowa
A--

Kolejna – po Złocie bogów, Wilczym szlaku i Piaskach skorpiona – część cyklu powieściowego mistrza survivalu Beara Gryllsa! Autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych warunkach! Po przygodach na pustyni Beck i jego przyjaciel Peter spędzają wakacje na Sumatrze. Podczas wycieczki do rezerwatu orangutanów nagły wybuch wulkanu odcina im drogę powrotu. Jedyna szansa na ratunek to droga...

Autentyczne techniki przetrwania w najtrudniejszych warunkach!

Po przygodach na pustyni Beck i jego przyjaciel Peter spędzają wakacje na Sumatrze. Podczas wycieczki do rezerwatu orangutanów nagły wybuch wulkanu odcina im drogę powrotu. Jedyna szansa na ratunek to droga przez tropikalny las… Beck bywał już w różnych niegościnnych miejscach na ziemi, ale ta dżungla jest szczególnie niebezpieczna. Czy sprosta największemu wyzwaniu w życiu?

Gdzie szukać wody…
Jak smakuje ogon jaszczurki…
Jak uciec przed zabójczą lawą...
Jak wytrzymać w upale i wilgoci...

Aby przeżyć, przyjaciele muszą wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami. Czy poradzą sobie w środowisku, w którym na każdym kroku grozi im niebezpieczeństwo?

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2012

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2012 rok

Szkoda, ze ostatnia z tej serii.

karolay | 2015-01-18

Jest to kolejna książka po "Wilczym Szlaku" i "Piasku Skorpiona", która jest niesamowita i nim się obejrzysz, już ją przeczytasz.Bardzo zachęcam do przeczytania całej serii książek Bear'a Grylls'a.

Kiti | 2015-07-05

Jakieś 1,5 miesiąca temu zaczęłam prezentować Wam serię Beara Gryllsa pt. ,,Misja:Przetrwanie”. Dziś zapraszam Was na ostatni tom cyklu, czyli ,,Ślady tygrysa”

Książka nieco różni się od poprzednich części, gdyż tym razem bohaterami zostali Peter oraz jego rodzina i oczywiście Beck. Zabrakło wujka Ala, który tym razem był zajęty swoimi sprawami. Jak możemy się domyślać, tym razem także pozornie normalna wyprawa przemieniła się w walkę o przetrwanie. Ale od początku. Beck wraz z Peterem, jego rodzicami i siostrzyczką Hannah udali się na wycieczkę w podzięce za uratowanie życia ich syna. Ojciec chłopca wraz z dwoma nastoletnimi bohaterami udali się na oglądanie orangutanów. Chłopcy zostali trochę dłużej, miał ich odwieźć jeden z pracowników rezerwatu. Niestety, w drodze powrotnej wybuchł wulkan, lawa zaczęła szybko płynąć w ich kierunku. Czy udało im się uciec? Jak przetrwali w dżungli gdzie oprócz tygrysa mogli spotkać też ludzi nielegalnie ścinających drzewa?

Szczerze przyznam,...

Camillo | 2012-09-19
Przeczytana: sierpień 2012

Nie czytałem wcześniejszych części, więc myślałem, że to są opowieści o samym Bear'u. Mimo wszystko, bardzo wciągająca, choć trochę dla młodszych czytelników.

Nika | 2013-04-28
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawa

weromikal | 2017-08-13

Razem z całą serią wpisuje się w klimat tych starszych książek przygodowych typu "Magiczny domek na drzewie". Choć raczej pisana jest dla młodszych czytelników (max. 12 lat)to będąc starszym również można z nią przyjemnie spędzić czas. Jest napisana prostym językiem, łatwa i co ważne- pouczająca. Dla młodszego czytelnika żądnego przygód powieściowy kontakt z survivalem będzie na pewno lepszy i przystępniejszy niż kupienie mu całego wyczerpującego poradnika.

Luna | 2016-12-21

Książka przyjemna do czytania. :)

Jules | 2017-12-23
michu_99 | 2017-12-20